Tibia Mod
Forum zostało Przeniesione tutaj:
http://tibiamod.xaa.pl/

Zapraszam.

Join the forum, it's quick and easy

Tibia Mod
Forum zostało Przeniesione tutaj:
http://tibiamod.xaa.pl/

Zapraszam.
Tibia Mod
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

[8.54]Skrypt na automatyczne przydzielenie lokacji-spawn'u.

Go down

[8.54]Skrypt na automatyczne przydzielenie lokacji-spawn'u. Empty [8.54]Skrypt na automatyczne przydzielenie lokacji-spawn'u.

Pisanie by Payoss Czw Lis 15, 2012 9:36 pm

Hej,
Moze na poczatek cos o samym skrypcie. Skrypt jest napisany przez Zapri'ego z TNP, napisal on go dla mnie na potrzeby mojego servera. Polega na tym ze jezeli logujesz sie 1szy raz do gry, server automatycznie przydziela Ci jedna z 3- lub wiecej lokacji. Chcialem to wykorzystac do mojego servera Bleacha ale niestety nie wyszlo nic z niego.
Skrypt dziala na 100% testowalem i bylo okej.
Po kolei, najpierw tworzymy plik lua w "data\creaturescripts\scripts" który nazywamy jak chcemy, w moim przypadku bylo to: "randomrok" poniewaz skrypt mial automatycznie przydzielac mi jeden z 5 rookgardów.
Wklejamy i uzupelniamy zawartosc na wlasne potrzeby:

Kod:

function onLogin(cid)
local config = {
    position = {{x=0, y=0, z=0}, {x=0, y=0, z=0}}, -- dalem tu tylko dwie pozycje. Mozesz dodac ich wiecej stawiajac przecinki
    storage = 0, -- uzupelnij storage value. Mozesz tu wsadzic np. 129421
    number = math.random(1, 0), -- pod mien zero na dowolna wartosc odpowiadajaca liczbie pozycji w 'position'
    informations = 1, -- czy nowo zalogowanemu ma sie pokazywac jakas informacja? Domyslnie jest ustawione na NIE, czyli 1
    text = " … " -- w cudzyslowie wpisz tekst, ktory bedzie sie pokazywal zalogowanemu. Warunkiem jest liczba 2 w 'informations'
    }
if getPlayerStorageValue(cid, config.storage) == -1 then
    doTeleportThing(cid, config.position[config.number])
        if config.informations == 2 then
            doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_INFO_DESCR, config.text)
            end
        setPlayerStorageValue(cid, config.storage, 1)
        end
    return true
end
Teraz przechodzimy do: "data\creaturescripts" w pliku creaturescripts.xml dodajemy linijke:
Kod:
<event type="login" name="PlayerLogin" event="script" value="randomrok.lua"/>

I to na tyle. Trzeba samemu poglówkowac jak sie chce by skrypt dzialal- gdzie tp i jak czesto wybieral dana lokacje.

Payoss
Uploader

Liczba postów : 19
Join date : 15/11/2012

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach